Itálie 2017 (18. 6. - 22. 6. 2017)

Školní poznávací zájezd do Itálie proběhl podle plánu pouze s menší obměnou, a studenti tak měli možnost setkat se s řadou nejznámějších italských památek. První den bylo naším cílem město Florencie, kde jsme měli možnost vidět významné památky, včetně architektury světoznámé galerie Uffizi, florentského náměstí s Michelangelovou sochou Davida, katedrálu a muzeum Orsanmichele, proslulý Dóm Santa Maria del Fiore a mnohé další. Den jsme zakončili vyhlídkou na západ slunce nad městem.
Následující den jsme se vydali do Vatikánu na prohlídku Baziliky svatého Petra, která je jednou z nejvýznačnějších a největších církevních památek na světě. Navštívili jsme také Koloseum, poblíž stojící Konstantinův vítězný oblouk, a nakonec i slavnou římskou Fontánu di Trevi. Následoval přejezd do Pisy, kde jsme si během západu slunce prohlédli slavnou šikmou věž, baptistérium a Dóm.
Poslední noc jsme se ubytovali v lázeňském městečku Montegrotto. Hned po snídani nás čekal lázeňský komplex se všemi možnými bazény. Poslední zastávkou našeho zájezdu byly Benátky. Zde jsme měli možnost navštívit vyhlídku slavné zvonice poblíž chrámu svatého Marka a osobně zhlédnout pověstnou krásu a památky tohoto města.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem studentům za skvělý přístup a vzorné chování a věřím, že byl pro všechny zúčastněné zájezd přínosný.

Mgr. Jan Krosch
Mgr. Renata Plecháčková

Fotogalerie

Studenti Grafického designu malovali v plenéru. Čtěte zde.

Fotogalerie

Článek o projektu "Příprava zájezdu a průvodcovská činnost v cílových destinacích" v Německu čtěte zde.

Fotogalerie

Studenti Grafického designu navštívili galerie umění. Čtěte zde.

Výsledky školního kola ekonomické olympiády zde.

Velkého úspěchu dosáhly studenty Grafického designu na soutěži v Plzni. Čtěte zde.

Zprávu z lyžařského kurzu si přečtěte zde.

Informace o zajímavé akci studentů Grafického designu a fotografie najdete zde.

Povedená akce - Divadelní expedice Bautzen pro studenty německého jazyka.

Ocenění úspěšných studentů se uskutečnilo na magistrátu města Pardubic. Nechyběli studenti naší školy. Čtěte zde.

Školní časopis, který vytvořili studenti Grafického designu, si přečtete zde.

Studenti Grafického designu se zúčastnili akce Designblok 2016, která se již tradičně odehrávala v pražském Průmyslovém paláci.